1. Prolog

29. prosince 2014 v 0:19 | Argetlam Královrah |  Vysoké věže

Prolog

Jmenuji se Matt a byl jsem obyčejný teenager s velkým O. Ne příliš chytrý, ale taky žádný blb. Hrál jsem fotbal za Tassovskou východní, měl pár holek (postupně, ne najednou) a většinou se taky úspěšně vyhýbal všemožným průšvihům. Prostě totálně obyčejný. A přesně v den, kdy mi bylo šestnáct, šlo všechno do hajzlu.


Polekaně jsem nadskočil, když mi někdo položil ruku na rameno.
"Seš hluchej? Řvu na tebe přes celou školu!" James, můj nejlepší kámoš se na mě díval a přitom se podivně mračil. Znal jsem sen výraz, znamenalo to, že něco není v pořádku. Já nebyl v pořádku.
"Co chceš?" osočil jsem se na něj nevrle. Zrakem jsem přelétl po školní chodbě, až jsem se zastavil na Brigittině zadku, který díky těsným legínám zkrátka nešlo přehlédnout.
"Ptal jsem se tě, jestli nechceš hodit," zopakoval uraženě. "Hele, fakt parádní materiál, že?" drcl do mě přátelsky loktem, když si všiml, kam se dívám.
"Jo," zabručel jsem. Bylo mi nějak divně, takže jsem byl rád, že se nebudu muset trmácet emdéčkem, jak všichni nazývali městskou dopravu, která se skládala z autobusů a rychlovlaků, jejíž kolejnice se táhly nad městem. Právě těmi jsem cestoval z a do školy. Jimmyho modrý kabriolet byl mnohem pohodlnější.
"Seš dneska nějakej divnej, víš to?" upozornil mě poté, co jsem se uvelebil na sedadle spolujezdce, zatímco on startoval auto.
"Je mi nějak zima," odvětil jsem.
"Zima?" podíval se na mě. "Bratránku Tommymu byla taky zima, než ho… však víš, odvedli."
"Tvého bratrance zavřeli do vězení?" podivil jsem se.
"Jasně, že ne, ty vole," odpověděl tónem, kterým naznačoval, že jsem asi někde upadl na hlavu. "Stal se jedním z Nich." Konečně se mu podařilo nastartovat auto z minulého století.
"Fakt?" vyhrkl jsem. "A kterým?"
"To je jedno," zamumlal a rozjel se. Konečně!
"Vážně?" I když mi bylo fakt mizerně, zvládl jsem se zašklebit a uchechtnout. Nemusel jsem říct víc, znali jsme se až příliš dobře.
"Jo," odsekl.
"Tvůj bratranec je pijavice!" posmíval jsem se mu.
"To není vtipný," ohradil se. Načež jsme se ale oba rozesmáli. Jimmyho smích trval ale jen několik málo vteřin, než prudce dupl na brzdu. Pneumatiky hlasitě zapískaly a podle zvuku, který jeho auto vydalo, bych řekl, že se něco podělalo v motoru. "Tývole, co je to za magora?"
Naproti nám stál chlap, mohl mít něco okolo čtyřiceti. Svou ruku natahoval před sebe a dlaň měl rozevřenou. Vypadal jako nějaký šílenec z hororových filmů.
Polilo mě horko. "Nevím, raději ho objeď."
"A nevíš jak asi? Stojí přímo uprostřed výjezdu." Někdo za námi zatroubil a zahulákal, jestli tam hodláme ztvrdnout celý den. "Matte." Jamesův hlas zněl nějak přidušeně. Jakoby ta slova ze sebe nemohl vypustit.
"Co je?" Všiml jsem si, že šílenec začal kráčet k autu.
"Dívej se na jeho tričko."
Sklouzl jsem zrakem z obličeje. A fakt. Měl tričko, které si Oni museli oblékat, když právě někoho povolávali. A tím povolávali myslím, jako že se chystali nějakému chudákovi posrat život. Bylo to tričko v barvě černé mlhy (tak to alespoň psali v učebnicích). Vhodnější název mě pro to nenapadl. A na něm tři symboly. Tři kruhy. Červený byl na pravé straně a spodu i vrchu kruhu se dotýkala dýka, rovněž červená. Znamení pijavic. Upírů. Uprostřed, v modrém kruhu se tyčila věž. Bylo to znamení čarodějů. Co bude nalevo, jsem věděl, ještě než jsem se tam podíval. V zeleném kruhu rostl (jasně, že ne doslova) strom stejné barvy. Symbol dětí Přírody, vlkodlaků.
"A do prdele!"
"Matte Johnsone!" vykřikl ten psychopat. Vlastně posel, jak jsem si ve své hrůze uvědomil.
"Ujeď!" chtěl jsem zakřičet na Jamese, ale nedokázal jsem ze sebe vydat ani hlásku.
"Tvá krev v led se mění. Z vůle Tří již nadále nejsi člověkem. Tak bylo psáno a tak se i stane! Až slunce dnes zapadne, nesmrtelnost v tobě se probudí!"

"A do prdele!" zopakoval jsem.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 super.cz super.cz | 23. ledna 2015 v 12:29 | Reagovat

Zatim nic moc, ale verim, ze se trochu rozepises

2 Tajnéé Tajnéé | 30. ledna 2015 v 22:54 | Reagovat

Jen mi řekni že to bude vlkodlka, protože jestli upír tak to číst nehodlám :-D

3 Argetlam Královrah Argetlam Královrah | E-mail | Web | 2. února 2015 v 14:07 | Reagovat

Jé, to je důvěry :) tady si někdo myslí, že chci psát další Twilight :D
Může to být i čaroděj ;)

4 Peregrinsa Peregrinsa | 13. prosince 2015 v 19:18 | Reagovat

A bude teď Peregrinsa?

5 SergiooO SergiooO | E-mail | 16. ledna 2017 v 17:40 | Reagovat

I found this page on 13th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it's not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Simply search for:  pandatsor's tools

6 ZdenekF ZdenekF | E-mail | 17. ledna 2017 v 16:49 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na peregrinsa.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama