Jakou hudbu při psaní dalších kapitol?

22. listopadu 2014 v 15:41 | Argetlam Královrah
Je to otázka, kterou si jednoho dne položí každý spisovatel, nebo někdo, kdo si na spisovatele hraje, jako v mém případě :) "Jaká hudba pro mne bude největší inspirací při psaní?" A protože songů stále přibývá, tak si tuto otázku nikdy nepřestanete klást. Je možné najít odpověď?

Není to jeden z mých typických článků, které sem přidávám, přesto se odvážím doufat, že mě neukamenujete (a pokud ano, ať je to rychlé, prosím). Píšu v současné době 4 romány (když počítám i Za závojem dějin), z toho tři jsou zde na webu a čtvrtý zatím jen u mě v pc a pro jistotu, kdyby můj stařičký notebook odešel do věčných lovišť, tak i na flash disku.
Když píšu Císařství či svůj další román nazývaný Kronika Trewistánu, tak si můžu pustit cokoliv. Vše je z mé hlavy a nemusím se ohlížet zpět. Nemusím ani nijak zvlášť přemýšlet, vím co tam bude, co tam nebude, vím, co si který hrdina či hrdinka může dovolit, protože jsou výplodem mé fantazie, ničí jiné. Většinou mi tu řvou Lady Gaga, P!nk, Ellie Goulding a v poslední době také Rihanna. Po večerech Adele. Peregrinsa se mi ale píše hůř, ostatně to už jsem zmiňoval několikrát, přesto je to hlavní příběh a tento blog nese i jeho název. Od té doby, co jsem asi před 11 měsíci slyšel v kině na konci druhého dílu Hobita píseň I see fire, kterou nazpíval Ed Sheeran, tak to byl prakticky jediný song, jaký jsem k psaní Peregrinsy pouštěl. Občas ještě něco pěkného od americké zpěvačky Karliene Reynolds.
Dočetli jste až sem? Super :) tenhle článek je totiž skrytá reklama na blog, který jsem objevil jen náhodou objevil tento týden. V Císařství to není tak poznat, ale jak jsem už v tomto článku výše zmiňoval, píšu ještě Kroniku Trewistánu a hádejte co. Je to německy. Jo, dobře, německy je trochu přehnaný. Jen mám na horní liště v google chromu uložený odkaz na německá mužská i ženská jména, odkud čerpám a pár důležitých týpků tam má ve mezi jmény "von" (Rubert von Hubert - ne, nikdo takový tam fakt není, jen to "von" sedí). Čte se to "fon" mimochodem. Nejspíše to bude tím, že se učím němčinu a mám ji raději než angličtinu, i když toho umím 10x méně. Tak jsem si řekl - co si poslechnou nějaké německé songy? A strýček google mi ukázal blog, který si jistojistě zaslouží pozornost všech! Je graficky pohledný, pravidelně udržovaný a obohacovaný články, s příjemnou majitelkou, ... no zkrátka všechny negativní jevy, které pozorujete zde, tam nejsou. A je to o německé hudbě! Samozřejmě já jsem hned klikl na to nejlepší (Tim Bendzko - Ohne zurück zu sehen, mám mimochodem dojem, že se to přeloží "Bez ohlédnutí zpět", ale jen dojem. Umím toho německy fakt málo). Díky tomuto songu už se možná bzy dočkáte další kapitoly :)
A jelikož netuším, jak tento článek zakončit, tak Vás jen vybízím, abyste klikli na německou vlajku pod menu, která Vás zavede na dotyčný blog, což rozhodně není ztráta času. Za dobu, co mám připojení internetu, jsem jako každý správný čtenář i povídkář sledoval jen jediný blog - "Mé jméno, Má krev", což je povídka, jejíž autorka v lednu 2013 slibovala další kapitolu, ale ještě se k tomu nedostala. Takže si važte toho, co máte tady, nebo nová kapitola bude za dva roky :D (žertuji, to bych nevydržel ani já) :D Chci říct, že "Německá hudební scéna" je teprve druhý blog, který nějak pravidelněji sleduji, tak snad Vás to naláká také. Většinou jen zajdu, přečtu a další den nevím, že jsem tam byl.
No zkrátka klikněte na tu německou vlajku a sami uvidíte. A Tima Bendzko doporučuji, jen to zkuste! :)

Auf Wiedersehen
Ihre Argetlam Královrah
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 super.cz super.cz | 22. listopadu 2014 v 18:48 | Reagovat

Ahoj, docela zajimave cteni, jen mam jednu neshodu. Ja se take ucim nemecky, a tak mam takovy maly dojem, ze kdyz chces napsat ,,Vas ...", tak musis napsat IHR a ne ihrE, protoze ihrE je jen pro zensky rod, takze jestli nejsi divka (coz podle me nejsi, ale jestli ano, tak se ti hluboce omlouvam), tak by jsi mel psat Ihr

2 Argetlam Královrah Argetlam Královrah | E-mail | Web | 22. listopadu 2014 v 20:02 | Reagovat

no vidíš, jako bych to neříkal :D první jsem chtěl napsat deine (jsem zvyklej z angličtiny, že you a you je prostě you a má to your v jakémkoliv čísle :D). No, aspoň všichni vidí mé nedostatky :D

P.S. mrkla ses na ten web?

3 super.cz super.cz | 4. prosince 2014 v 21:29 | Reagovat

Ano,a musím ti dát za pravdu s tím čekáním na další kapitoly. Jen si z toho prosím neber příklad, protože čekání je to nejhorší, co může člověka potkat a někdy to i donutí to vzdát (ale já nejsem ten případ, mne by musel někdo zastřelit, abych přestala číst tvé příběhy. Jediné viditelné znamení jsou mé okousané nehty, tak buď prosím alespoň k nim milosrdný a napiš další kapitolu.)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama